WARSZTATY ŚPIEWACZE I SPOTKANIE PASYJNE CHÓRU

 
Jak co roku na wiosnę i tym razem w dniu 12 marca 2016 roku chór "Magnificat" z naszej parafii uczestniczył w warsztatach śpiewaczych. W tym roku odbyły się one w Wiśle Jaworniku.

Kontynuujemy naszą tradycję organizując całodzienne warsztaty, żeby podszkolić nasze umiejętności, poszerzyć nasz repertuar i po prostu pobyć ze sobą. Cykle szkolenia przeplatane były przerwami na kawkę i ciastko oraz na obiad z kapustą po wiślańsku "w tle".

Wszyscy bardzo lubimy takie spotkania, bo możemy pobyć ze sobą tak "na luzie", bliżej się poznać, a przede wszystkim nadrobić zaległości w repertuarze. Deszczowa pogoda za oknem sprawiła, że dla wszystkich był to czas mile spędzony i pożytecznie zagospodarowany.

Świeżo wyćwiczone na warsztatach pieśni chór zaśpiewał już 19 marca, uczestnicząc w VI Ekumenicznym Spotkaniu z Pieśnią Wielkopostną "Adoramus Te Christe" w Rzymskokatolickiej Parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu. Jako jedyny chór ewangelicki godnie zaprezentowaliśmy trzy pieśni pasyjne: "Pod Twym krzyżem", "Ogród Oliwny" i "Krzyż, Jezus, Cierpienie".

Serdecznie zapraszamy wszystkich niezdecydowanych śpiewaków na nasze próby w każdy piątek o godzinie 18.30 w Brennej.

Zapraszamy do galerii...

Historia Chóru Magnificat

Chór mieszany przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Brennej powstał wiosną 1995 roku z inicjatywy proboszcza ks. Erwina Miklera. Pierwsza próba odbyła się 8 marca, na którą przybyło 16 osób. Pracę z chórem rozpoczął Marek Madzia.


Czytaj dalej ...