PAMIĄTKA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W BRENNEJ

 


W dniu 7.08.br obchodziliśmy uroczystość poświęcenia kościoła w Brennej. Towarzyszyła nam piękna pogoda i uwielbajacy śpiew chóru z Bielska-Białej oraz chóru parafialnego Magnificat. Jak zawsze towarzyszyła nam Orkiestra Diecezjalna ubogacając naszą uroczystość. Dziękujemy im, że możemy na nich liczyć i że, poświęcają swój czas w tej służbie. Liczni zborownicy i goście z okolicznych parafii mogli przeżywać ten dzień wsłuchując się w kazanie ks.Dyczka z Międzyrzecza, który przypominał nam, że każdego dnia potrzebujemy Słowa Bożego aby się rozwijać, wzrastać, abyśmy odczuwali "głód" społeczności z wierzącymi i Bożej obecności, a wtedy nasze kościoły będą emanować życiem. Po nabożeństwie - na zorganizowanym parafialnym pikniku - można było zjeść bogracz, placki ziemniaczane czy mięsko z grilla, a także spróbować domowych wypieków przy kawie czy herbacie. Zapraszamy znowu za rok na wspólne świętowanie.

Z przyjemnością zapraszamy na krótką relację fotograficzną z Pamiątki Poświęcenia Kościoła w Brennej oraz z Pikniku Prafialnego!

Zapraszamy do galerii...

TYDZIEŃ DOBREJ NOWINY DLA DZIECI W BRENNEJ 2016

 


W dniach 25-30.07.br po raz kolejny, w ponad 30-to letniej tradycji zorganizowano wakacyjne zajęcia dla dzieci obejmujące: wspólny śpiew, lekcje biblijne, gry i zabawy, posiłek i prace plastyczne. Każdego dnia spotykaliśmy się od godz.15.00 do 18.00 w dwóch grupach, gdzie ogólnie uczestniczyło codziennie 40-50 dzieci. W tym roku motywem przewodnim były tzw."Rzeki cudów" czyli poznawaliśmy historie biblijne związane z konkretnymi rzekami na terenie Izraela i Egiptu. Mogliśmy też zobaczyć krótkie filmiki jak współcześnie wyglądają owe rzeki i jakie mają znaczenie. Wakacyjne zajęcia dla dzieci opierają się wyłącznie na wolontariacie czyli organizowane są przez osoby, które z własnej woli poswięcają swój czas i siły nieodpłatnie, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali i wspierali nasze przedsięwzięcie. Dziękujemy Bogu, że każdego roku - mimo wielu problemów - możemy służyć naszym dzieciom i doświadczać Jego ochrony i posilenia. Przypominamy również, że od września ruszają Szkółki Niedzielne dla dzieci, które odbywają się jednocześnie z nabożeństwami. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do wspólnego poznawania i odkrywania Bożych dróg i obietnic.

Z przyjemnością zapraszamy na krótką relację fotograficzną z Tygodnia Dobrej Nowiny!

Zapraszamy do galerii...

DAY CAMP

 

TYDZIEŃ DOBREJ NOWINY DLA DZIECI W BRENNEJ 2016

 

DROGIE DZIECI!

Zapraszamy Was serdecznie w dniach 25 – 31 lipca na kolejny Tydzień Dobrej Nowiny w Brennej. Spotkasz się tutaj z koleżankami i kolegami, a także poznasz nowe piosenki i historie biblijne, dzieki którym zobaczysz jaki dobry jest Pan Bóg. W czasie spotkań zapewniamy wiele atrakcji, gier i zajęć artystycznych, a takze słodkie przekąski.

DRODZY RODZICE!!

Zachęcamy Was abyście przyprowadzili swoje dziecko na Tydzień Dobrej Nowiny. Wierzymy, że zależy Wam na tym aby Wasza pociecha wzrastala w poznawaniu Boga, który wszystko stworzył i do którego należymy. Zapraszamy też do pomocy przy organizacji Tygodnia przez wykonanie i przygotowanie poczęstunków oraz pomoc przy dopilnowaniu dzieci w czasie gier i zabaw. Każde ręce i oczy mile widziane.


Tydzien Dobrej Nowiny w Brennej w dniach 25 – 31 lipca 2016r.
od poniedziałku do piatku w godzinach 15.00 do 18.00
w sobotę w godzinach 8.00 do 11.00
w niedzielę 8.30 – Nabożeństwo Rodzinne

Zebranie rodziców konfirmantów grupy starczej - klas II gimnazjum odbędzie się 29 listopada 2016 roku o godzinie 18.00 w Brennej.

 

Prezent pod Choinkę

 


Dołącz do ogólnopolskiej akcji charytatywnej

Zrób prezent dla najuboższych dzieci z: Ukrainy, Białorusi i Rumunii

Pomómóż nam spakować miłość

"Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu."" Dzieje Apostolskie 20,35

Szczegóły akcji.

W kancelarii parafialnej przyjmowane są zapisy na naukę konfirmacyjną uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2016/2017 naukę w Gimnazjum.

Nabożeństwo z okazji rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w niedzielę, 4 września, w Brennej o godzinie 830, w Górkach o godzinie 1015.

KONFIRMANCI!!!

 

W piątek, 2 września, o godzinie 1600 w Brennej, odbędzie się spotkanie młodzieży, konfirmanci proszeni są o obecność.

 

 

WIOSENNY ZJAZD CHÓRÓW DIECEZJI CIESZYŃSKIEJ 2016

 

Chór "Magnificat" z naszej parafii uczestniczył w dniu 24 kwietnia w jubileuszowym, bo 60-tym zjeździe chórów Diecezji Cieszyńskiej. Swoje utwory zaprezentowało 30 chórów oraz dwie orkiestry. Nasz chór wystąpił z utworem Tadeusza Sikory pt " Jezus, krzyż, cierpienie" i godnie reprezentował naszą parafię.

Wielkanoc

 

Życie pokonało śmierć!

Życie zwyciężyło!

Po smutku Wielkiego Piątku, który kieruje nasze spojrzenie na krzyż Jezusa Chrystusa przychodzi radość Wielkanocy. Jezus zmartwychwstał i żyje! Wielkanoc wnosi radość, pokój, pewność i nadzieję w nasze życie. Przenika nas wszystkich wielkanocne Alleluja! Chrystus zmartwychwstał, Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Błogosławionych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, wielkanocnej radości życzy

ks. Roman Kluz

WARSZTATY ŚPIEWACZE I SPOTKANIE PASYJNE CHÓRU

 


Zapraszamy na krótką relację z warsztatów, które odbyły się 12 marca w Wiśle Jaworniku.

Zapraszamy do lektury...

Ekumeniczny Wieczór Kolęd

 

Serdecznie zapraszamy na Ekumeniczny Wieczór Kolęd, który odbędzie się w Święto Epifanii, 6 stycznia 2016 troku o godzinie 17.00 w Kościele Ewangelickim w Brennej

XVII Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej

 

07 listopada 2015 r.w hali MOSiR przy ul. Matejki 6 w Zabrzu odbył się XVII Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana. Organizatorami turnieju były Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Zabrzu i Gliwicach.

Po zaciętych meczach zakończyliśmy udział w zawodach po dwóch zwycięstwach i jednej przegranej, co dało nam drugie miejsce w grupie.

Prezent pod Choinkę

 


Dołącz do ogólnopolskiej akcji charytatywnej

Zrób prezent dla najuboższych dzieci z: Ukrainy, Białorusi i Rumunii

Pomó=óż nam spakować miłość

"Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu."" Dzieje Apostolskie 20,35

Szczegóły akcji.
 

Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Brennej

 

Serdecznie zapraszamy na krótki fotoreportaż z uroczystości Pamiątki Poświęcenia Kościoła w Brennej.

Serdecznie zapraszamy do galerii.

31 Pamiątka Poświęcenia Kościoła w Górkach

 

Serdecznie zapraszamy na krótki fotoreportaż z uroczystości Pamiątki Poświęcenia Kościoła w Górkach.

Serdecznie zapraszamy do galerii.

Dzieci Śpiewają Kolędy 03.01.2015 r.

 

ŚWIETLIKI

W sobotę 3 stycznia Zespół Dziecięcy "Świetliki" wystąpił w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie w ramach świątecznego Koncertu "Dzieci Śpiewają Kolędy"

Ekumeniczny Wieczór Kolend 06.01.2015 r.

 

Prafia Ewangelicko-Augsburska Brenna-Górki oraz Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna zapraszają na Ekumeniczny Wieczór Kolęd


Wystąpią:
- Orkiestra Dęta Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,
- Chóry Benedictus oraz Magnificat,
- Zespół dziecięcy “Świetliki”,
- Zespół Dzwonków Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Skoczowie.
- Kapela “Maliniorze”.

Goście ze Szwecji

 

W sobotę 21 kwietnia w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Brenna-Górki gościła czteroosobowa delegacja z diecezji uppsalskiej ze Szwecji. Goście uczestniczyli w spotkaniu młodzieżowym. Byli zainteresowani pracą z młodzieżą i z konfirmantami. Pozytywnie postrzegali zaangażowanie młodzieży w przebieg spotkania i wspólny śpiew. Był czas na rozmowy, pytania i wymianę poglądów. Dla obu stron było to wielce ubogacające popołudnie.


Serdecznie zapraszamy do galerii.

Serdecznie zapraszamy kobiety na cykl spotkań pod tytułem "Wiara nie jest uczuciem".

Spotkania odbywają się w Brennej w sali pod Kościołem w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 17. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest wiara? Jakie ma ona konsekwencje dla Twojego życia? Jak możesz efektywnie służyć Bogu? Jak nauczyć się ufać Bogu? Zapraszamy przyjdź, będziemy wspólnie szukać odpowiedzi w Bożym Słowie na, którym oparte są studia biblijne książki "Wiara nie jest uczuciem" Książka oferuje praktyczną pomoc i wskazówki dla każdego bez względu na jakim etapie swojej wędrówki przez życie z Panem się znajduje.
Hanna Bujok i Bożena Dutka.